AGENT VANZARI DISTRIBUTIE in Iaşi

Candidatul ideal

- Abilitati de comunicare si negociere
- Abilitati de lucru in echipa
- Persoana orientata catre actiune si rezultate
- Cunostinte operare PC
- Permis Categoria B obligatoriu
- Experienta in vanzari constituie un avantaj
- Cunoasterea pietei locale de asemenea constituie un avantaj
- Persoana organizata si planificata

Descrierea jobului

- Aria de acoperire este judetul Iasi
- Acoperirea maxima a zonei in scopul formarii unei retele de clienti active
- Deplasarea in zona alocata, pe rutele stabilite, pentru a lua comenzi, a livra marfa si a incasa contravaloarea facturilor la toti clientii din zona;
- Gestionarea relatiei cu clientul atat din perspectiva vanzarii cat si a incasarii;
- Respectarea rutelor zilnice de vizitare, comunicate de Telesales, precum si planificarea si realizarea unor obiective specifice pentru acestea;
- Realizarea tintelor de vanzari, de incasari, a parametrilor cantitativi si calitativi stabiliti precum si a altor obiective stabilite de directorul de distributie;
- Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea depusa si transmiterea lor la termenele stabilite;
- Monitorizarea informatiilor despre concurenta si a modificarilor aparute in activitatea clientilor;
- Mentine bune relatii cu clientii existenti

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv , oferim 2500 lei net + 1 % bonusuri din vanzari;
- Pregatire in domeniul vanzarilor