ASISTENT ADMINISTRATIV in Bucuresti

Candidatul ideal

Conditie esentiala: cunoasterea limbii franceze la nivel avansat (scris si vorbit).

  • Capacitate de analiză și sinteză.
  • Autonomie și spirit de inițiativă.
  • Abilitatea de a lucra sub presiune, dinamism.
  • Rigurozitate.
  • Bune cunoștințe în cunoașterea programelor standard de birou, Word, Excel, Outlook.
  • Prioritizarea importanței scrisorilor și a apelurilor telefonice.
  • ​Cunoașterea organizării și funcționarii societății.
  • Bune abilități interpersonale.

Descrierea jobului

Cerințe:

  • Asistarea directorului în organizarea și coordonarea sarcinilor administrative, financiare și juridice.
  • Gestionarea documentelor administrative.
  • Asigurarea sarcinilor de secretariat.
  • Managementul Daily Mail.
  • Gestionarea administrativă a fișierelor clienților: pregătire facturi, memento-uri, comunică clienților documente administrative, relansarea clienților în vederea obținerii comenzilor.
  • Managementul facturilor furnizorilor.
  • Gestionarea relației cu furnizorii din România și cu furnizorii din Franța pentru filiala franceză MI-France.
  • Realizarea plăților către furnizori.
  • Clasificarea documentelor administrative și altele.
  • Asigura suport pentru activități de contabilitate primară (contracte, facturi, chitanțe, deconturi de cheltuieli, foi de parcurs, situații clienți/furnizori încasări/plăti, internet banking).
  • Redactează Contracte Individuale de Muncă, Acte adiționale, Decizii, Adeverințe,etc.
  • Gestionează Fișele PSI și SSM și menține relația cu furnizorii de servicii de Medicină Muncii, Protecția Muncii și Situații de Urgență.
  • Întocmește diverse rapoarte privind activitatea de SSM.
  • Managementul flotei auto.
  • Verifică lunar pontajele, evidență cererilor de concediu de odihnă/fără plată, și a concediilor medicale.
  • Traduceri română- franceză, franceză- română.
  • Beneficii:

  • Salariu motivant.
  • Tichete restaurant.
  • Al 13-lea salariu la final de an în funcție de numărul de luni lucrate și în funcție de rezultate.
  • Suport și formare oferite de către companie.