Asistent educator in Craiova

Candidatul ideal:

- Persoana care iubeste copiii si lucrul cu acestia, da dovada de calm, rabdare si empatie si lucreaza bine in echipa;

- Absolvent/a al Liceului Pedagogic/ Colegiului de institutori;

- Experienta de minim un an in lucrul cu copiii de varsta prescolara, in special cresa (Proaspetii absolventi sunt bineveniti.)

Descrierea job-ului:

    Responsabilitati:

- Asista educatoarea la planificarea activitatilor instructive;

- Ajuta la organizarea spatiului de activitate;

- Ingrijeste si sprijina copiii in desfasurarea activitatilorzilnice;

- Supravegheaza copiii in timpul somnului;

- Mentine un mediu curat si propice desfasurariiactivitatilor educative.

    Beneficii:

- Pachet salarial motivant, corespunzator experientei;

- Mediu de lucru stabil si placut, in cadrul unei echipetinere;

- Oportunitatea de a contribui la dezvoltarea primuluicentru educational bilingv din Craiova.

Despre companie

Gifted Kids Academy este un centru educational privat bilingv si in acelasi timp venue pentru evenimente, conceput conform standardelor moderne de ingrijire sieducatie a copiilor.