Automation Engineer in Cluj Napoca

Candidatul ideal

PSC Automatizări şi Instalaţii îşi măreşte echipa cu un coleg pe poziţia de:

Inginer Automatist
Interesul pentru domeniul industrial, dorinţa de dezoltare profesională şi personală, atenţia la detalii şi o atitudine responsabilă, sunt aspectele esenţiale pe care le aşteptăm de la persoana care va ocupa această poziţie.

Cerinţe:

Studii superioare tehnice
Cunoștințe automatizări industriale (Siemens, Allen Bradley)
Experiență cu echipamente electrice de automatizare: acționări electrice, senzori, acționări pneumatice și hidraulice
Cunoștințe în programarea roboților industriali (Fanuc, ABB)
Cunoașterea rețelelor de comunicații de date, a protocoalelor de comunicație, a diagramelor P&ID, a schemelor electrice ale tablourilor de automatizare
Experiența în mentenanță constituie un avantaj
Experiență în proiectarea schemelor electrice în EPLAN, CADDY Electrical sau AUTOCAD
Persoană motivată și serioasă
Persoană cu bune abilități de comunicare și relaționare
Persoană dinamică, atentă la detalii, cu gândire analitică
Capabil de a-și atinge obiectivele
Abilități de a lucra în echipă
Proactiv, capabil să găsească soluții
Disponibilitate la deplasări frecvente în țară, dar și în străinătate

Descrierea jobului

Responsabilităţi:

Proiectarea schemelor electrice
Realizarea necesarului de materiale pentru lucrările de automatizare
Coordonarea și supervizarea realizării de tablouri de automatizare
Proiectarea și dezvoltarea sistemelor de automatizare cu echipamente SIEMENS/ ALLEN BRADLEY
Dezvoltarea de software pentru roboți industriali
Punerea în funcțiune, service si asisență tehnică a proiectelor realizate
Realizarea documentației tehnice pentru produsele și serviciile realizate de companie

Beneficii:

Salariu de încadrare competitiv
Bonuri de masa
Bonusuri în funcţie de performanţă
Transport asigurat la munca