Branch Network Specialist in Bucuresti

Candidatul ideal

Rolul de Branch Network Specialist face parte din departamentul Managementul Sucursalelor, fiind locat in sediul nostru central din Piata Victoriei.
Pricincipala misiune a rolului este de a defini si monitoriza indicatorii de performanta respectiv gestionarea programului de motivare pentru reteau de unitati teritoriale.

Profilul tau:

  • Ai studii superioare finalizate (economice);
  • Ai o experienta de minimum 2 ani intr-o sucursala sau intr-o pozitie similara;
  • Cunosti procesul de vanzare produse si servicii bancare si ai cunostinte privind organizarea si desfasurarea activitatilor din cadrul unitatilor teritoriale.
  • Relationezi si comunici foarte bine si iti place sa lucrezi in echipa;
  • Ai o atitudine proactiva si te poti adapta rapid la situatii noi;
  • Ai abilitati organizatorice, multitasking, esti analitic si atent la detalii,;
  • Ai cunostinte avansate in utilizarea pachetului Microsoft Office – in special Excel si PowerPoint;
  • Limba engleza - nivel avansat.

Descrierea jobului

Ce vei face:

  • Vei participa la definirea indicatorilor de performanta si programului de motivare pentru reteaua de unitati teritoriale;
  • Vei monitoriza rezultatele si performanta unitatilor teritoriale si vei participa la elaborarea planului de dezvoltare a retelei de unitati teritoriale;
  • Vei identifica nevoile viitoare de dimensionare/relocare a fortei de vanzari in conformitate cu volumul activitatii fiecarei unitati teritoriale;
  • Vei participa la intocmirea propunerilor de dezvoltare a retelei de unitati teritoriale privind alegerea noilor locatii, obtinerea aprobarilor necesare, configuratia si elaborarea designului acestora;
  • Vei participa in procesul de deschidere / inchidere / relocare de unitati teritoriale, asigurand legatura intre directiile suport din centrala bancii implicate in acest proces.
  • Vei monitoriza activitatea unitatilor teritoriale in ceea ce priveste respectarea modelului de unitate aprobat de conducerea bancii;
  • Vei urmari implementarea recomandarilor din rapoartele de audit intern intocmite pentru unitatile teritoriale.
  • Vei participa la definirea si actualizarea grupurilor de utilizatori din sistemele informatice pentru unitatile teritoriale.
  • Vei identifica si/sau colecta aspectele cu impact in activitatea unitatilor teritoriale si vei asigura sprijin pentru rezolvarea acestora de catre directiile suport din centrala.
  • Ce iti oferim:
    Sanatate si well-being:
  • Asigurare de sanatate si asigurare de viata;
  • Discount pentru asigurarea de locuinta, masina, calatorie;
  • Servicii stomatologice la clinici partenere ca: Intelident, Dental Place;
  • Servicii de optica medicala si un voucher de 300 de lei/an pentru ochelari de vedere/protectie;
  • Pauza de fructe la birou.
  • Servicii si shopping:
  • Tichete de masa;
  • Discount la serviciile si produsele: Orange, Vodafone, Samsung, World Class, 7Card, Mini-gym si Happy Kid Card;
  • Timp liber si educatie:
  • O zi libera cadou in luna in care te-ai nascut;
  • Discount la serviciile oferite de Fundatia Calea Victoriei, Centrul de Limbi Straine A_BEST;
  • Discount la serviciile de turism: Parelela 45; Skytour, VIP Business Voyage, Vacante Speciale;
  • Tot ce vrei sa citesti de la Bookster.