Consilier juridic in Bucureşti Sectorul 2

Cerinte candidat:
- Absolvent si licentiat al Facultatii de Drept;
- Experienta profesionala in pozitia de Consilier Juridic;
- Cunoasterea legislatiei specifice aplicabile unei institutii financiare bancare si a dispozitiilor legale privind: contractele speciale, societatile pe actiuni, protectia consumatorilor, procedura de executare silita etc;
- Cunostinte de operare PC, in special Microsoft Office;
- Capacitate de atentie concentrata si distributiva
- Atentie / interes pentru detalii, rigurozitate, acuratete;
- Abilitatea de a analiza informatii, abilitati de comunicare, abilitati de organizare si planificare; atitudine proactiva; diplomatie si tinuta corespunzatoare, rezistenta la stres si la program prelungit (daca este cazul).
- Persoana punctuala, pozitiva, flexibila, muncitoare, serioasa, onesta, loiala.

Principalele activităţi şi responsabilităţi:
- verificarea documentatiei de credit;
- analiza juridica a dosarelor de credit;
- completarea rezolutiilor juridice pentru toate dosarele in lucru;
- centralizarea situatiilor zilnice, periodice, lunare;
- redactarea actelor necesare desfasurarii activitatii.

Program: norma intreaga.
Beneficii: Mediu de lucru placut si pachet salarial motivant.