Consilier Juridic in Cluj Napoca

Candidatul ideal

Ne dorim un nou coleg/colega care:

  • sa aiba experiență de consiliere în mediul de afaceri;
  • sa aiba abilitatea demonstrată de a crea strategii juridice defensive sau proactive;
  • sa aiba grad ridicat de etică profesională și integritate;
  • sa aiba judecata solidă și abilitatea de a analiza situațiile și informațiile;
  • sa inteleaga modul în care problemele juridice afectează organizațiile;
  • sa aiba abilitatea de a dezvolta o strategie și obiective juridice;
  • sa aiba abilități de comunicare remarcabile;
  • sa detina diplomă de licență în drept;
  • sa cunoasca limba engleza la nivel avansat.
  • Ne veți proteja reputația, veți asigura că funcționam în permanență în cadrul legii, oferind consultanță în probleme juridice și facilitând dezvoltarea strategiilor de afaceri. Candidatul de succes va fi în măsură să asigure conformitatea cu legislația și să limiteze expunerea la risc.

    Descrierea jobului

    Noul nostru coleg/colega va avea urmatoarele responsabilităţi:

  • Oferirea de consiliere corectă și în timp util conducerii într-o varietate de subiecte legale;
  • Specificarea politicilor de guvernanță internă, monitorizarea regulată a conformității si gestionarea impactului factorilor externi;
  • Evaluarea și cântărirea multiplelor intrări și impactul oricărei decizii sau curs de acțiune;
  • Cercetarea și evaluarea factorilor de risc diferiți în ceea ce privește deciziile și operațiunile de afaceri;
  • Aplicarea unor tehnici eficiente de gestionare a riscurilor și oferirea de consultanță proactivă cu privire la posibilele probleme juridice;
  • Comunicarea și negocierea cu părțile externe, creând relații de încredere;
  • Elaborarea și consolidarea acordurilor, contractelor și a altor documente juridice pentru a asigura drepturile legale totale ale companiei;
  • Desfășurarea muncii cu integritate și responsabilitate;
  • Menținerea cunoștințelor actuale privind modificările aduse legislației;
  • Respectarea obiectivelor legale.

  • Oferta (bonusuri, beneficii):
  • Contract pe perioadă nedeterminată;
  • Dezvoltare alaturi de echipele din afara tarii;
  • Salariu motivant, coroborat cu performanţele obţinute;
  • Un mediu de lucru deschis ideilor creative și orientat pe dezvoltarea profesională a angajaților.