Consultant ERP – producţie in Bucuresti

DEPARTAMENT: Business Solutions 15 august 2013
TIPUL OFERTEI: Full Time

CERINŢE CANDIDAT :

  • cunoştinţe şi experienţă în implementarea/utilizarea de sisteme integrate pentru gestiunea resurselor întreprinderii (ERP)
  • experienţă de lucru în producţie de minim 3 ani
  • bun cunoscător al derulării proceselor de producţie
  • studii superioare în domeniul management/inginerie/tehnic
  • abilităţi informatice: utilizare Windows, MS Office, SQL Query, Internet
  • abilităţi de comunicare şi lucru cu beneficiarii
  • abilităţi de lucru în echipă şi independent
  • capacităţi de analiză şi sinteză, orientare către rezultate, perseverenţă
  • acceptă lucrul la sediul beneficiarilor, localizaţi în Bucureşti sau în localităţi din ţară
  • bun cunoscător al limbii engleze de specialitate (citit, scris, vorbit)
  • autodidact, conştiincios, bine organizat, hotărât, serios
  • aspect fizic plăcut, ţinută profesională, limbaj adecvat
  • disponibilitate program prelungit

  • RESPONSABILITĂŢI:
  • Prestare de servicii de consultanţă la implementare şi de suport tehnic post - implementare pentru pachetele comerciale ale produselor ERP elaborate de unul din lideri mondiali pe piaţa ERP, firma INFOR / Baan.

    Tipuri de servicii prestate: analiză de sistem şi stabilire model de afaceri (informaţional) realizare specificaţii de programare demonstraţii / studii de caz / simulări cu produsele ERP realizare manuale / cursuri / proceduri de utilizare şcolarizare beneficiari în utilizarea produselor ERP recomandări privind codificarea datelor parametrizarea sistemelor ERP pentru asigurarea cerinţelor beneficiarului asistenţă în migrarea / conversia datelor asistenţă tehnică de tip help-desk sau la sediul clientului pentru utilizarea sistemului ERP implementat
  • Participă în faza de pre-sales prin: prezentări ale produsului la posibilii beneficiari, la seminarii şi conferinţe, la târguri şi expoziţii redactare răspunsuri în oferte la cerinţele precizate de posibilii beneficiari realizare şi prezentare studii de caz pentru posibilii beneficiari
  • Colaborează cu programatorii prin realizarea specificaţiilor programelor de adaptare, localizare sau dezvoltare ale produselor ERP. Testează programele realizate de programatori.