Contabil in Suceava

Descrierea postului

Activitatea presupune: Tinerea evidentei contabile la societati comerciale si PFAContabilitatea firmei angajatoareDiverse activitati de asistent manager Responsabilitati: - Realizarea diferitelor rapoarte financiar - contabile specifice domeniului;- Evidenta si inregistrarea contabila a documentelor aferente achizitiilor de bunuri si servicii de la furnizori;- Evidenta extraselor bancare;- Evidenta si inregistrarea contabila a registrului de casa si a deconturilor;- Operarea mijloacelor fixe (intrari, amortizari, descarcari de gestiune);- Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti;- Mentinerea relatiei cu clientii telefonic si / sau prin intermediul e-mail-ului;- Intocmirea de rapoarte diverse, la solicitarea managementului;- Verificare solduri clienti, furnizori, avansuri, stocuri de marfa;- Intocmirea declaratiei INTRASTAT;- Intocmirea declaratiilor fiscale;- Intocmirea situatiilor financiare;- Sprijinirea departamentul financiar contabil in indeplinirea sarcinilor (la nevoie). Cerinte Candidatul ideal:Minim 2 ani de experienta in contabilitatea financiara (inchideri)Abilitati de comunicareOrientare spre rezultateOrientare catre clientPerseverentaCunostinte minime de ExcellBune cunostinte in domeniul legislatiei contabile si fiscalePersoana energica, ordonata, riguroasa, rabdatoare, responsabila, cu spirit de echipa si dornica de a progresa;Implicare si spirit de initiativa Oferta (bonusuri, beneficii) Beneficii:- mediu placut de lucru- atmosfera relaxanta- cafea si apa din partea casei- program: luni - vineri- nu se lucreaza peste program