Contabil in Turda

Fundația Rațiu pentru Democrație reflectă și transpune în proiecte devotamentul nostru față de valorile democratice, pentru a onora importanta moștenirea morală a lui Ion Rațiu (1917-2000). Încurajăm cetățenia activă, stimulăm dezbaterile, promovăm cultura locală și creăm oportunități de angajare în comunitate. Te invităm în echipa organizației noastre!

Cerințe:

• Căutăm coleg: cu experiență de minim 5 ani în contabilitate,

• Absolvent de studii economice - contabilitate,

• Experiență de lucru cu soft de contabilitate,

• Experiență în pregatirea bugetelor de venituri și cheltuieli, respectiv în controlling sau audit financiar,

• Cunoașterea profundă a legislatiei contabile românești,

• Bună înțelegere a sistemului de raportare financiară,

• Cunoștințe bune de operare PC și pachetul MS OFFICE (Word și Excel),

• Abilitati de comunicare și relaționare, spirit de echipă,

• Atenție la detalii și capacitate de organizare și respectare a termenelor limită,

• Integritate, flexibilitate în gândire și atenție la detalii,

• Capacitatea de a păstra confidențialitatea informațiilor din organizație,

• Cunoștințe de limba engleză la nivel conversațional, constituie un plus. Responsabilități:

• Verifică și înregistrează corect, complet și la timp documentele, în sistemul contabil (facturi de achiziție bunuri și servicii, furnizori, stocuri) client,

• Efectuează înregistrări contabile privind furnizorii, în conformitate cu legislația în vigoare, implementează plata furnizorilor și urmărește scadențele și clienții,

• Înregistrează taxele legate de furnizori și colaboratori,

• Întocmește provizioanele și cererile de fonduri,

• Întocmește bugete de cheltuieli și rapoarte financiare pe diferite proiecte,

• Urmărește și închide conturi conform legilației în vigoare,

• Verifică lunar analiza de sold a furnizorilor, clienților, asigură evidența obiectelor de inventar,

• Cunoaște și respectă prevederile legislative aplicabile domeniului său de activitate.

Oferim:

• Un mediu de lucru performant bazat pe valori democratice alături de o echipă frumoasă,

• Punem accent permanent pe dezvoltarea profesională a angajaților noștri,

• Salariu atractiv și telefon de serviciu,

• Te invităm să reții: sănătatea și bunăstarea angajaților sunt importante pentru noi.

Dacă ești în căutarea unui loc de muncă stabil, într-un mediu dinamic ești organizat și muncitor, aplica cu CV-ul tau la acest anunt si te așteptăm în echipa noastră ! Ne poți contacta de luni până vineri între orele 09.00-15.00 la 0728989091.