Contabil / Econimist in Bucuresti

Candidatul ideal

Compania APT este in cautare de persoane pasionate de CONTABILITATE . Ne marim echipa!
Daca iti plac provocarile, esti organizat, constiincios, autodidact, entuziast si implicat in legatura cu munca desfasurata, dorim sa te cunoastem!
Studiile superioare economice si experienta in domeniu reprezinta un avantaj!

Competențe:

  • Abilități de organizare și planificare, dar și atenție la detalii;
  • Acuratețe, precizie, responsabilitate;
  • Utilizarea programelor de contabilitate, operare MS Office (Excel, Word)
  • Abilități de comunicare și relaționare la orice nivel;
  • Studii superioare, minim 1-2 ani vechime, in domeniul financiar;
  • Limba engleză nivel mediu;
  • Respectarea standardelor de imagine cerute atât la nivel individual, cât și la nivel de agenție.

Descrierea jobului

  • Efectuarea înregistrărilor contabile în conformitate cu legislația în vigoare;
  • Inregistrarea facturilor de furnizori interni;
  • Inregistrarea extraselor de la banca, registru de casa;
  • Inregistrarea si verificarea deconturilor;
  • Verificarea fiselor de furnizori/clienti;
  • Verificare fisa platitor;
  • Verificarea inregistrarilor contabile si a jurnalelor lunare, premergatoare inchiderii conturilor si intocmirii balantei contabile lunare;