Contabil / Expert contabil in Bucuresti

Candidatul ideal

Absolvent al unei facultati de profil economic sau contabil
Experienta minim 5 ani pe un post similar
Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu
Foarte bune cunostinte operare PC (Microsoft Office, Internet, SAGA)
Cunostinte in aplicarea IFRS si intocmire documente pentru BVB
Cunostinte contabilitate in agricultura.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
Intocmeste declaratiile lunare/ trimestriale obligatorii pentru bugetul statului
Realizeaza situatii financiare, raportari fiscale, raportari grup
Pregatirea si intocmirea de situatii financiare
Executarea de inregistrari contabile si lucrari de inchidere - amortizari, verificarea soldurilor balantei de verificare
Fluxuri de numerar si previziuni
Sa fie la curent cu prevederile juridice, mai ales cu cele din domeniul fiscal, contabil si financiar
Intocmire state de plata

Aptitudini:
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare
Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca
Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp
Capacitate de a respecta termene limita
Atentie catre detalii
Abilitate de a invata lucruri noi
Responsabilitate, corectitudine si seriozitate
Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;

Beneficii:
Oportunitati de dezvoltare profesionala pe termen mediu si lung intr-un mediu profesionist si dinamic in cadrul companiei.