Contabil junior in Bucureşti Sectorul 5

Responsabilități

Intern:
- Gestionezi activitatea de contabilitate primară a companiei;
- Înregistrezi note contabile diverse;
- Oferi asistență colegilor cu privire la înregistrări și aspecte contabile legate de clienții societății.

Extern:
- Procesezi documentele și calculezi taxele pentru fondul de mediu pentru clienții societății;
- Oferi asistență clienților cu privire la înregistrările contabile legate de taxele la Fondul de mediu (taxa deșeuri, taxa ambalaje, taxa substanțe periculoase, timbru verde etc)

Cunoștințe și experiență necesare
- Diplomă de studii superioare în contabilitate sau conex
- Experiența anterioară într-o firmă de contabilitate nu este obligatorie dar este de preferat
- Abilități de lucru direct cu clienții
- Abilități organizatorice și atenție la detalii
- Capacitatea de a respecta termenele într-un mediu dinamic
- Abilități consistente de lucru cu pachetul MS Office
- Carnet de conducere

Beneficii Oferite
- program flexibil;
- primă de vacanță, Crăciun și Paște;
- bonus anual;
- posibilitate de dezvoltare profesională;
- traininguri.

Despre companie

Consaltis Consultanță şi Audit este o companie de consultanță care oferă servicii la nivel național. Scopul nostru este de a îmbunătăți capacitatea de funcționare a companiei dumneavoastră prin crearea bazei necesare pentru luarea deciziilor corecte. Activitatea noastră își propune să optimizeze resursele unei organizații şi, în același timp, să îmbunătățească eficiența proceselor, trainingul, selecția şi integrarea resurselor umane şi tehnologice, în conformitate cu nevoile specifice activității economice respective.