Controlor calitate in Sibiu

Ihre Aufgaben

Verificarea respectarii cerintelor calitative conform documentatiei de control

Verificarea pieselor, a parametrilor de proces si validarea fiselor de aprobare proces

Urmarirea sistematica a fluxului de productie, completare fise SPC, introducere date pentru studii de capabilitate

Analizarea produselor neconforme sau suspecte, pentru identificarea cauzelor si actiunilor necesare

Izolarea pieselor neconforme de la furnizor, documentarea neconformitatilor constatate in vederea reclamarii acestora

Inregistrarea si centralizarea rebuturilor

Oprirea productiei in cazul aparitiei unor neconformitati de calitate majore

Verificarea dispozitivelor de control specifice

Efectuare audit expeditie

Colectarea inregistrarilor, arhivarea si scanarea documentelor

Ihr Profil

Studii medii

Experienta de lucru intr-un mediu industrial, cu masini sau echipamente complexe.

Capacitatea de a cunoaste si de a respecta documentatia tehnica/ tehnologica si de control necesara in activitatea curenta.

Capacitatea de a identifica defectele aparute la subansamblele montate sau la echipamentele folosite.

Corectitudine si acuratete in respectarea prescriptiilor tehnologice.

Abilitati de a lucra in echipa.

Corectitudine, disciplina.

Disponibilitate la munca in 4 schimburi .

Ihre Vorteile bei uns

Pachet salarial atractiv

Posibilitati de dezvoltare profesionala

Posibilitatea de a activa intr-o firma multinationala

Lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt