Controlori Calitate in Lugoj, Timisoara

Candidatul ideal:

Studii medii – studii in domeniul tehnic reprezinta avantaj;
Experienta in domeniul automotive reprezinta avantaj;
Atentia concentrata si distributiva bine dezvoltate;
Dovada de consecventa, acuratete, meticulozitate, abilitati de invatare rapida.

Responsabilitati:
Inspecteaza, sorteaza, retuseaza, masoara materialele sau piesele ce intra sau ies din procesul de productie;
Inspecteaza piesele in baza instructiunilor de lucru si a mostrelor puse la dispozitie;
Identifica deficientele de calitate;
Informarea superiorului direct (sefului de schimb/tehnicianului) cu privire la problemele aparute pe parcursul procesului de control
Intocmeste rapoarte de lucru. Certifica, cantitativ si calitativ, prin etichete specifice, toate produsele fabricate in sectia de productie.

Cerinte:
Studii medii absolvite;
Disponibilitate pentru efectuarea orelor suplimentare;
Experienta pe un post similar sau in productie reprezinta un avantaj;

Oferta contine:
Tichete de masa / diurna;
Bonus pentru prezenta;
Bonus pentru calitate;
Transport asigurat.

Despre companie

Societatea noastra, cu sediul în Craiova, România, este specializata în domeniul asigurarii calitatii si presteaza servicii precum controlul calitatii, activitati de inspectie si prelucrare a componentelor si a modulelor de sistem, servicii pe care le punem la dispozitie companiei, furnizorilor sau clientilor dumneavoastra. Activitatea noastra se concentreaza pe asigurarea calitatii produselor dumneavoastra si pe scaderea cheltuielilor de productie (evitarea sau reducerea rebuturilor, a orelor suplimentare, costurilor salariale, numarului de angajati etc.).