Data Analyst Senior in Bucuresti

Data Analyst Senior

  • Post: Data Analyst Senior
  • Departament: Inovatie
  • Orașe: BUCURESTI
  • Disponibil de la: 9 octombrie 2020

Responsabilități

Este responsabil de referentialul clienti, colectare, calitate, stocare si conservarea datelor, in conformitate cu regulile Auchan Retail International, Romania, politica de marca, si reglementarile legale localeImplementeaza cu suportul Auchan Retail Data, utilizarea analizelor de performanta, a segmentarii, a scorurilor de tintire si predictivePune in aplicare, impreuna cu superiorul direct si DSI, sistemele de gestiune si soclurile de date care sa permita siguranta, calitatea si prospetimea (actualizarea ) datelor, iar in felul acesta, buna utilizare a datelor si valorificare lor in cadrul proiectelor de monetizare.Pe baza input-ului de la Manager CRM realizeaza si furnizeaza insight-uri analitice, rapoarte si previziuni cu privire la clienti si cumparaturi clientilor interni

Profilul candidatului

Experienta minima de 3 ani pe o pozitie similaraCunostinte aprofundate legate de instrumentele si aplicatiile din marketingul digital; deplina stapinire a indicatorilor din marketing si CRMCunostinte aprofundate de SQL si Python (test obligatoriu)Cunostinte de statisticaGoogle Adwords, Google AnalyticsCunostinte de baze de date si CRMGoogle suite (communicate, store, collaborate), MS OfficeLimba engleza/franceza (cel putin una la nivel avansat).