DECLARANT VAMAL in Bucuresti

Candidatul ideal

- Persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa;
- Abilitatea de a lucra cu termene limita;
- Fire analitica si abilitati de comunicare;
- Cunostinte de limba engleza - scris si vorbit;
- Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
- Cunostinte de operare in programele vamale;
- Seriozitate;
- Bun organizator;
- Studii medii (studiile superioare constituie un avantaj).

Descrierea jobului

- Intocmeste documentele pentru operatiunile de import/export
- Pregateste, proceseaza si intocmeste declaratiile vamale, precum si toate documentele necesare operatiunilor de import/export
- Intocmeste lunar declaratii Intrastat
- Mentine legatura cu ceilalti angajati din cadrul companiei cu scopul realizarii unei comunicari eficiente, care sa asigure desfasurarea in conditii optime a proceselor de import/export

Cerinte eliminatorii:
- Experienta de minim un an pe un post similar
- Cunostinte de legislatie vamala
- Permis conducere categoria B