DIGITAL&CRM MARKETING COORDINATOR in Bucuresti

Candidatul ideal

​Ana Pan isi mareste echipa si este in cautarea unui coleg/unei colege pentru departamentul nostru de Marketing pe rolul de Digital&CRM Marketing Coordinator.
Dorim sa intregim acesta echipa minunata cu colegi care sa impartaseasca valorile companiei: entuziasm, responsabilitate, calitate, spirit de echipa, evolutie continua, respect pentru traditie si integritate.

Asa ca daca ai:

  • Experienta de minimum 3 ani in Online Marketing;
  • Experienta intr-un domeniu asemanator cu cel al companiei (reprezinta un avantaj)
  • Abilitati excelente de utilizare Google AdWords, Facebook Ads, Google Analytics
  • Cunostinte bune de utilizare a platformelor de e-commerce
  • Si esti absolvent de studii superioare si/sau master in domeniu (ex: Marketing, Comunicare si Relatii Publice, Publicitate)
  • Te asteptam in super echipa noastra!

    Descrierea jobului

    Vei fi responsabil de:

  • Dezvoltarea si implementarea strategiei de Ecommerce (80% User Experience & 20% Digital Marketing) pentru cresterea vanzarilor in Eshop anapan.ro
  • Administrarea platformele digitale Ana Pan (Prestashop, Charisma) si oferirea de suport in dezvoltarea strategiilor de optimizare a vanzarilor online
  • Dezvoltarea strategiei de CRM pentru atragerea de noi clienti si loializarea celor existenti
  • Identificarea si analizarea trendurilor din industrie si de consum si propune solutii pentru imbunatatirea activitatii si pozitionarea competitiva in piata
  • Dezvoltarea si implementarea campaniilor de marketing digital cu sprijinul agentiei digitale (Google AdWords, Display, Facebook Ads)
  • Dezvoltarea strategiei de SEO pentru toate paginile web Ana Pan (anapan.ro, anabakingco.ro, anakids.ro, anacouture.ro) si strategiei de Social Media (cu focus pe Facebook, Instagram si Google Maps/Trip Advisor)
  • Iti vom oferi:

  • Un mediu de lucru dinamic, cu o echipa entuziasta si foarte bine pregatita profesional;
  • Training-uri pentru perfectionarea abilitatilor profesionale si personale;
  • Daca esti pasionat de lectura iti oferim abonament gratuit in platforma Bookster;
  • Bonus de recomandare, daca ne recomanzi o persoana cel putin la fel de super ca tine pentru angajare in Ana Pan;
  • Reducere la produsele noastre delicioase;
  • Decont transport si tichete de masa.