Director hotel in Braşov

Profilul candidatului:

-Studii superioare finalizate (cele domeniul turismului prezinta avantaj);
-Experienta de minim 2 ani in coordonare de personal si administrare hoteliera;
-Cunoasterea pietei de produse hoteliere si a particularitatilor ei;
-Cunostinte limba engleza – cel putin nivel mediu;
-Cunostinte de operare a softurilor de gestiune hoteliera;
-Capacitate de organizare, spirit de echipa, spirit de initiativa, capacitate de analiza si rezolvare eficienta a problemelor; abilitati foarte bune de comunicare si negociere; capacitatea de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile, foarte bune abilitati de planificare si organizare.

Descrierea jobului:

-Asigurarea functionarii optime a hotelului;
-Planificarea organizarea, coordonarea si controlul activitatilor hoteliere;
-Elaborarea stategiilor de dezvoltare a serviciilor specifice;
-Dezvoltarea si promovarea imaginii hotelului prin planificarea si coordonarea activitatilor de marketing si publicitate;
-Asigurarea unei bune promovari si vanzari de servicii hoteliere;
-Dezvoltarea relatiilor cu agentiile de turism;
-Supervizarea utilizarii corespunzatoare a metodelor de fidelizare a clientelei;
-Mobilizarea personalului din subordine in vederea mentinerii standardelor inalte ale serviciilor hoteliere oferite;
-Urmarirea solutionarii eficiente a solicitarilor clientilor;
-Stabilirea unor relatii optime cu furnizorii pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor aparute;
-Prospectarea pietei de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor oferite;
-Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine si pentru fluxul operational la nivelul hotelului.

 Rugam candidatii potriviti cerintelor postului sa trimitia CV + scrisoare de recomandare.

Despre companie

Gama serviciilor de cazare a Domeniului Dâmbu Morii (31 de camere) este completată de un restaurant, o sală de evenimente festive sau corporate cu capacitate generoasă și două săli de conferințe cu dotări specifice: videoproiector, ecran de proiecție, flip chart, sistem de sonorizare, internet de mare viteză. Suntem o gazdă primitoare a ceremoniilor religioase sau civile în aer liber, cu altar special amenajat pe insula Domeniului Dâmbu Morii, în grădina de vară. Experiența bogată ne ajută să organizăm cu succes evenimente festive, conferințe, team building-uri, petreceri private, botezuri sau alte evenimente speciale.