Economist in Mures

Compania noastra este interesata de angajarea unui profesionist in functia de Contabil.

1) Experienta necesara solicitata:

- lucrul cu ContabSQL ,WinMenthor si/ sau Saga sau alte programe de contabilitate;

- Microsoft Office;

2) Calificari:

studii universitare in Contabilitate/ Finante3)

Alte competente necesare:

- viteza de lucru si eficienta crescuta in intocmirea lucrarilor

;- acuratetea si calitatea trebuie sa fie elementele cheie in finalizarea lucrarilor;

- candidatul trebuie sa fie un bun coleg, sa-i placa sa lucreze in echipa, dar si individual, sa ofere ajutor colegilor atunci cand este necesar, sa stie sa-si organizeze bine timpul de lucru, sa poata lucra bine in conditii de respectare a termenelor limita stranse;

- cunoasterea rezonabila a programelor Microsoft: Excel si Word;

- carnet de sofer categoria B (de preferat, dar nu obligatoriu).

Responsabilitati:

- emitere de documente contabile (facturi, chitante);

- intocmire si urmarire derulare contracte prestari servicii;

- verificare deconturi;

- incasari, plati;

- urmarirea zilnica a incasarilor;

- mentinerea relatiilor cu clientii si furnizorii;

- inventarierea anuala a patrimoniului, confirmari de sold;

- arhivare documente, scanare, corespondenta email;

- aprovizionarea departamentelor societatii cu consumabile;

- raportari specifice.

Va rugam sa aplicati la acest anunt cu CV-ul dumneavoastra.