Economist/Contabil in Bucureşti Sectorul 4

Candidatul ideal: Economist/Contabil:

  • Studii superioare economice finalizate la o universitate acreditata;
  • Experienta de minim 3 ani de zile pe o pozitie similara;
  • Cunoasterea aprofundata a legislatiei contabile, fiscale si comerciale;
  • Experienta in utilizarea SAGA e un avantaj;
Expertiza in:
  • Intocmire/verificare situatii financiare companie;
  • Inregistrarea documentelor primare in programul de contabilitate (facturi furnizori interni si externi, deconturi, etc.);
  • Intocmeste la timp si în conformitate cu dispozitiile legale, balantele de verificare, situatiile lunare, trimestriale; semestriale si anuale (declaratii catre ANAF);
  • Preferabil experienta in intocmire bilant si alte raportari lunare

Descrierea jobului

  • Asigura corectitudinea inregistrarilor contabile si a respectarii termenelor de livrare a declaratiilor si a situatiilor financiare, conform legislatiei in vigoare;
  • Urmareste respectarea termenelor legale de transmitere a declaratiilor/de efectuare a platilor/de transmitere a rapoartelor solicitate de organele statutare (rapoarte si bilanturi, raportari statistice, etc);
  • Comunica activ cu organele statutare (ANAF, DITL, etc).

Descrierea companiei

Activitati de contabilitate si audit financiar, consultanta in domeniul fiscal.