Economist Servici in Ilfov

Candidatul ideal

· Absolvent al unei facultati economice (Contabilitate ar fi un avantaj);
· Cunoasterea limbii engleze: mediu/avansat (limba germana constituie un avantaj);
· Cunostinte avansate de MS Office (SAP constituie un avantaj);
· Initiativa, implicare în luarea si aplicarea deciziilor, asumarea responsabilitatii;
· Abilitati de organizare, comunicare si orientare catre solutii;
· Capacitate ridicata de analiza si sinteza;
· Rezistenta la stres;
· Disciplina si rigurozitate;

Descrierea jobului

· Înregistreaza în contabilitate facturile de servicii alocate
· Valideaza si transmite propunerea de plata privind furnizorii gestionati catre departamentul trezorerie
· Întocmeste confirmari de sold pentru partenerii comerciali arondati si reconciliaza diferentele constatate
· Înregistreaza preliminarile lunare de cheltuieli în cazul facturilor nesosite pâna la termenele de închidere lunara
· Verifica lunar rulajele conturilor de cheltuieli si venituri gestionate
· Asigura contabilizarea si evidenta corecta si completa a stocurilor de articole uz intern si ambalaje
· Asigura contabilizarea corecta si completa a facturilor de vânzare
· Verifica lunar jurnalul de cumparari
· Întocmeste si depune declaratii (ex: afisaj, reclama si publicitate, salubritate) conform termenelor legale în vigoare
· Înregistreaza lunar în contabilitate impozite si taxe locale (ex: teren, cladire, afisaj, reclama si publicitate, etc.)
· Participa la activit??ile de audit intern/extern, controale diverse autorizatii si întocmeste rapoartele solicitate
· Asigura arhivarea lunara a documentatiei gestionate
· Îndeplineste orice alte sarcini si responsabilitati stabilite de catre superiorul ierarhic

BENEFICII

- Ne dorim pentru angajati un echilibru intre viata personala si cea profesionala si oferim: Tichete de masa si tichete cadou; Zile suplimentare pentru concediul de odihna; Asigurare de sanatate

- Viitorul nostru esti tu si crestem odata cu tine. Iti oferim perspective de dezvoltare intr-un mediu de lucru sigur si dinamic si beneficiezi de: Traininguri/cursuri adaptate nevoilor tale, Bookster, Teambuilding, Programe de wellbeing

Anunţ expirat