Electrician/ Electrician implementare si exploatare in Târgu Mureş

Candidatul ideal

Electrician:

  • Absolvent studii medii tehnice, studiile superioare, constituie un avantaj;
  • Disponibilitate si aptitudini pentru munca la inaltime;
  • Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj;
  • Autorizare ANRE de joasa/medie tensiune, constituie un avantaj;
  • Rezistenta la stres si spirit de echipa;
  • Permis de conducere categoria B - conditie obligatorie;
  • Disponibilitate pentru deplasari si program flexibil.

  • Electrician implementare si exploatare:
  • Absolvent studii medii tehnice, profil electric (calificarea electrician / electromecanic)
  • Experienta in executie si exploatare intalatii electrice de Joasa Tensiune;
  • Experienta in exploatarea si intretinerea generatoarelor electrice constitue un avantaj;
  • Autorizare ANRE de joasa/medie tensiune constituie un avantaj;
  • Disponibilitate si aptitudini pentru lucrul la inaltime la inaltime (stalpi, fatade, terase);

Descrierea jobului

In functie de experienta, cv-urile se vor selecta pentru urmatoarele 2 posturi:

  • ​Dezvoltarea si mentinerea unei bune relatii cu furnizorul de energie electrica;
  • Comunicarea directa catre superiori starea lucrarii dar si problemele identificate;
  • Conceperea si interpretarea schemelor electrice simple;
  • Echiparea si executarea de instalatii electrice simple;
  • Executarea de lucrari de mentenanta la UPS-uri, surse 48Vcc, generatoare;
  • Verificarea instalatiilor electrice;
  • Completarea raportului zilnic de mentenanta intr-un program specializat;
  • Executarea de manevre in posturi de transformare de medie tensiune.

  • Implementarea si executarea lucrarilor de alimentare cu energie electrica aferente obiectivelor noi (Retele Mobile si Retele Fixe);
  • Verificarea, mentenanta si remedierea/modernizarea instalatiilor electrice aferente obiectivelor existente (Retele Mobile si Retele Fixe);
  • Dezvoltarea si mentinerea unei bune relatii cu echipa, departamentele si prestatorii de servicii angrenati in proiectele desfasutare;
  • Comunicarea directa catre superiori despre starea lucrarilor, termenul de finalizare dar si problemele identificate;
  • Conceperea, interpretarea si implementarea schemelor electrice (simple);
  • Vizite tehnice preliminare pentru identificarea solutiilor optime de implementare (tehnico-economic);
  • Echiparea si executarea de instalatii electrice de Joasa Tensiune;
  • Executarea de lucrari de punere in functiune si mentenanta la UPS-uri, surse 48Vcc, generatoare electrice, invertoare, sisteme Fotovoltaice, etc;
  • Verificarea instalatiilor electrice de Josa Tensiune (0.23kVac-0.4kVac) si in curent continu (12Vcc-48Vcc);
  • Completarea rapoartelor de activitate, fisele de implementare si fisele de mentenanta.