Electromecanic in Braşov

Candidatul ideal

Absolvent scoala profesionala/liceu;
Calificare de lacatus mecanic/electrician;
Cunostinte hidraulica si pneumatica;
Cunostinte operare PC.

Descrierea jobului

Executa lucrarile de intretinere mecanica (planificate si accidentale), cu respectarea documentației tehnice și a instructiunilor de lucru;
Participa activ la lucrarile de intretinere si reparatii (accidentale sau planificate) a utilajelor;
Executa masuratori predictive conform planificarilor SAP: vibrații, termografie, precizie, test de circularitate, ultrasunete pentru detectia pierderilor de aer comprimat etc;
Inregistreaza în SAP informatiile referitoare la lucrarea efectuata: cauze, coduri de defect, solicitare MFU dupa interventii/reparatii la elementele de precizie ale masinilor etc;
Elaboreaza raport pe schimb: predare/ primire schimb;
Asigurarea intretinerii instalatiilor tehnologice auxiliare de furnizare a energiei si a fluidelor tehnologice;
Verificarea fiecarei instalatii tehnologice conform instructiunilor de intretinere preventiva, intocmirea raportului de constatare si completarea fisei de observatie.