Formator aritmetica mentala in Bucuresti

Candidatul ideal

⦁ Studii superioare finalizate
⦁ Foarte bune aptitudini pedagogice – rabdare, tact, pasiune pentru activitatea pedagogica
⦁ Persoana motivata, organizata, implicata, punctuala, responsabila, vesela
⦁ Foarte bune abilităţi de comunicare
⦁ Avantaje: certificare ca Formator, experienta in lucrul cu copiii si sau adultii, sustinerea de traininguri de dezvoltare personala.

Descrierea jobului

⦁ Sa pregateasca si sa sustina orele de aritmetica mentala la nivel profesionist, atat in sala de curs cat si in format online
⦁ Sa instruiasca si sa educe copiii prin tipuri de activitati specifice, urmarind obiective cognitive, de limbaj, afective, estetice etc
⦁ Sa realizeze materialele suplimentare de studiu
⦁ Sa adapteze cursul in functie de nevoile copiilor
⦁ Sa supravegheze permanent copiii in asa fel incat orele de aritmetica mentala sa se desfasoare intr-un mediu sigur si adecvat varstei copiilor
⦁ Sa realizeze situatii periodice despre desfasurarea cursurilor si progresele realizate de copii
⦁ Sa transforme orele de aritmetica mentala într-o experienţă frumoasă pentru copii
⦁ Sa incurajeze copiii şi sa ii sustina in a-şi dezvolta abilitatile cognitive si încrederea în forţele proprii
⦁ Sa isi insuseasca si sa respecte politica si procedurile Centrului Educational SmartyKids Bucuresti Berceni.