Full Stack Developer in Cluj Napoca

Descrierea locului de muncă

Principalele responsabilități
- Proiectarea și dezvoltarea aplicațiilor, testarea și întreținerea acestora;
- Dezvoltarea de aplicații web cross-browser;
- Definirea arhitecturii web pentru aplicațiile destinate clienților companiei;
- Comunicarea eficientă cu managerul de proiect, leaderul tehnic și alți membri ai echipei interne;
- Îmbunătățirea continuă a codului și oferirea de soluții care să îmbunătățească funcționarea aplicațiilor;
- Disponibilitate de a asimila noi tehnologii și proceduri de lucru.

Ce oferim
* Un mediu de lucru plăcut şi comunicare deschisă;
* Pachet salarial competitiv;
* Un loc într-o companie non-corporate şi deschisă la noi idei;
* Şansa de a lucra cu clienţi importanţi și în domenii de activitate de top;
* Program de muncă flexibil;

Locație: Cluj-Napoca/Remote

Calificări

Cunoștințe, experiență necesară
- Minim 3 ani experiență în dezvoltarea de aplicații web;
- Cunoștințe solide de programare utilizând PHP (Laravel, CakePHP), JavaScript, Ajax, CSS, HTML, API;
- Experiență dovedită în programarea OOP;
- Cunoștințe avansate de baze de date utilizând MySQL;
- Experiență utilizare GIT;
- Experiență și dorință de a proiecta aplicații, teste automate și documentație de calitate.

Abilități
- Spirit de echipă, disponibilitate de a împărtăși cunoștințe și idei noi cu colegii;
- Gândire orientată spre soluții – anticipezi riscurile și cauți modalități de a le rezolva;
- Orientare spre detalii;
- Capacitatede a analiza o cerinţă business, scopul unui proiect şi a le transpune în cod;
- Abilitate de gestionare a timpului propriu şi oferirea unor termene realiste pentru finalizarea unui task/proiect.