Generalist resurse umane in Bucuresti

Candidatul ideal

Candidatul de succes va avea urmatorul profil:
Experienta de 3 - 5 ani in domeniul dezvoltarii politicilor, procedurilor si programelor de Resurse Umane, preferabl intr-o companie de productie
Cunoştinţe bune de operare Microsoft Office;
Cunoaşterea limbii engleze - nivel mediu-avansat;
Foarte buna capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii;
Capacitate de organizare si planificare.
Persoana cu bune abilitati de comunicare, matura, echilibrata, cu atitudine proactiva, responsabila.

Descrierea jobului

Viitorul Generalist Resurse Umane va avea urmatoarele responsabilitati:

Va dezvolta functiunea de Resurse Umane la nivelul companiei, prin crearea si implementarea politicilor, procedurilor si fluxurilor specifice
Va coordona activitatea de recrutare si selectie si se va implica activ in comunicarea cu managerii resposabili pentru identificarea, atragerea, selectia si angajarea candidatilor potriviti
Va fi responsabil de implementarea unor procese de resurse umane, precum managementul performantei, analiza fiselor de post si organigramelor etc
Va coordona politicile si sistemele de compensatii si beneficii ale companiei
Va coordona procesul de evaluare a performantei angajatilor si va sprijini managementul companiei in procesul decizional legate de planificarea carierei si dezvltarea angajatilor;
Va initia si gestiona programe de resurse umane pentru motivarea si dezvoltarea angajatilor
Va superviza activitatile de administrare personal si calcul salarial prin asigurarea unui parteneriat eficient cu furnizorul extern de servicii de resurse umane
Va coordona activitatile de comunicare interna;
La cerere, va intocmi rapoarte si studii solicitate de management, precum si diverse documente solicitate de angajatii companiei
Va gestiona relatiile cu institutiile statului, cu partenerii si furnizorii de servicii
Va imbunatati climatului organizational si va mentine o buna comunicare cu angajatii companiei