Gestionar depozit in Iaşi

Candidatul ideal:

- Experienta in domeniu de preferat cel putin 2 ani;
- Studii medii;
- Cunostinte de operare a calculatorului: Word, Excel, baze de date, Smart Bill;
- Preferabil atestat de motostivuitorist;
- Abilitati de comunicare, adaptare la schimbare, dinamica in stilul de munca;
- Spirit de initiativa, corectitudine;
- Organizat, orientat pentru a indeplini si intelege solicitarile clientilor;
- Responsabil, puctual si implicat;
- Persoana harnica si onesta;
- Bun organizator, ordonat, responsabil;
- Abilitati de lucru in echipa.
Descrierea postului:

- Opereaza in stoc miscarile de marfa;
- Pastreaza documentele justificative legate de stocuri;
- Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei;
- Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic;
- Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei;
- Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor;
- Utilizeaza eficient spatiul de depozitare;
- Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii;
- Intocmeste necesarul de materiale folosite pentru expeditia marfii;
- Participa la inventarul stocului de marfa;
- Atentioneaza operatorul de facturare in cazul in care observa greseli de operare;
-Respecta standardele de asigurarea calitatii, de siguranta alimentara si de logistica la nivel de companie.

Rugam cei interesati de acest post sa trimita CV online.

Despre companie

MAPA ROM INVEST este o companie cu capital privat din Iasi ce activeaza pe piata ambalajelor din anul 2000. Politica comerciala a companiei se concentreaza pe satisfacerea clientilor prin calitatea si conformitatea marfurilor livrate, pret avantajos, conditii si termene de livrare optime. MRI isi selecteaza atent colaboratorii astfel incat acestia sa fie in primul rand furnizori de calitate si incredere. Folosind materie prima de calitate de la producatori consacrati, firma s-a impus ca un partener serios pe aceasta piata, furnizand ambalaje din carton destinate atat produselor comercializate pe piata interna cat si celor destinate exportului in tari precum Germania, Franta, Statele Unite etc. Ambalajele noastre se adreseaza produselor din industria alimentara, chimica, textila, a sticlei si portelanului, lemnului, produselor electronice si electrocasnice, prelucrarilor mecanice si auto.