HR Generalist in Braşov

Descrierea jobului

Adecco Permanent PLacement recruteaza pentru unul din clientii sai, companie multinationala din industria automotive, HR Generalist

Cerinte:

- Studii superioare
- Experienta pe un rol similar minim 2 ani
- Experienta in industrie – minim 1 an
- Engleza: fluent scris si vorbit

Responsabilitati:

- Responsabil de recrutarea si selectarea personalului si acordarea de suport in procesul de recrutare conform cererilor de recrutare si profilul postului, ofera feed-back catre candidate si completeaza bazele de date de recrutare;
- Responsabil cu urmarirea si verificarea existentei fiselor de post pentru personal;
- Responsabil de procesul de integrarea in primele 3 luni de la angajare a personalului blue si white collars prin:

  • urmarirea realizarii planului de scolarizare pe post/ a sistemului de scolarizare
  • identificarea problemelor aparute in relatia angajat
  • superior direct
  • mentor si propune solutii de rezolvare
  • urmarirea realizarii evaluarilor in per de integrare (mentor si HR)
  • urmarirea realizarii evaluariilor la finalul perioadei de 3 luni si adaugarea acestora la dosarul personal al angajatului
  • - Responsabil cu planificarea cursurilor pentru personalul din divizie conform Qualification Matrix si a planului de scolarizare, atat pentru White, cat si pentru Blue Collars, daca este cazul;
    - Ofera suport managementului in stabilirea -necesarului de training si crearea si dezvoltarea de materiale de training, daca este necesar ;
    - Responsabil de Procesul de evaluare al angajatilor prin: urmarirea realizarii evaluarii anuale a performantelor, centralizeaza datele obtinute in urma evaluarii si ofera suport in situatii de conflict, comunicare, etc;
    - Responsabil de Procesele de Opinie angajati sau alte programe realizare de catre Departamentul HR;
    - Responsabil de procesul de cercetare disciplinara ;
    - Colaborarea cu departamentul Payroll si cu Managerii de Departament in vederea realizarii cercetarilor
    - Verificarea pontajului si acordarea de suport operatorilor de pontaj conform procedurii de pontaj
    - Actualizeaza si este responsabil de dosarele personale ale angajatilor, de organigrame, anunturi noi angajati;
    - Executa si alte activitati hotarate de HR Manager, urmarind si raportand indeplinirea acestora, participa la organizarea de evenimente sociale;
    - Realizeaza rapoarte lunare privind indicatorii urmariti in Policy Deployment si Action Plan-ul anual