Inginer Calitate Masuratori 3D in Bucuresti

Candidatul ideal

  • Studii liceale/universitare - profil tehnic;
  • Cunostinte de desen tehnic si utilizarea dispozitivelor de masura si control;
  • Experienta profesionala pe un post similar si/sau in controlul calitatii/productie;
  • Experienta in lucrul cu masina 3D - avantaj experienta CMM;
  • Proactivitate, orientare catre rezultare, dinamism, bune abilitati de comunicare, spirit de echipa;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
  • Cunostinte operare PC.

Descrierea jobului

  • Efectuarea testelor, emiterea rapoartelor aferente si interpretarea lor (utilizare desen tehnic si instrumente de masura din dotare).
  • Masurarea tridimensionala a componentelor, emiterea si interpretarea rapoartelor. Crearea de noi programe 3D.
  • Efectuarea periodica a testelor pentru rotoare.
  • Organizarea si efectuarea trainingurilor necesare pentru noile aparate si dispozitive de masura si control pentru noii angajati, conform documetelor in vigoare.
  • Crearea de programe automate de masuratori 3D pentru componentele primite de la furnizori externi si interni;
  • Efectueaza masuratori 3D ale componentelor, analizeaza si transmite rapoartele aferente;
  • Efectueaza testele solicitate de alte departamente, emite si interpreteaza rapoartele aferente testelor;
  • Tine sub control documentele aferente activitatii desfasurate.

  • Beneficii - Makita EU - Branesti, Str. I.C. Bratianu, nr.164, Ilfov
  • Transportul asigurat, in limita statiilor disponibile;
  • O masa pe zi, la cantina societatii;
  • Bonus anual;
  • Cadouri de Paste si Craciun;
  • Dezvoltare personala si profesionala;
  • Stabilitate financiara pe termen lung.