Inginer Constructii Civile - Proiectare in Constanţa

Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie

Multiproiect este o companie de proiectare si consultanta pentru constructii, infiintata in anul 2005, ale carei valori sunt profesionalismul, integritatea, competenta si eficienta.
Obiectivul Multiproiect este acela de a aduce plus de valoare proiectelor de constructii ale clientilor sai prin prestarea serviciilor complete, ce deservesc toate fazele de dezvoltare ale proiectelor din domeniul constructiilor.

Va rugam folositi orice metoda de contact vi se pare mai la indemana si trimiteti-ne aplicatia dumneavoastra.
Va vom contacta pentru o discutie.

OFERTA JOB:

INGINER CONSTRUCTII CIVILE – PROIECTARE

Suntem o companie de proiectare in domeniul constructiilor, fondata in anul 2005, in plin proces de extindere locala si regionala. Ne-am facut un renume din calitatea serviciilor oferite si ne dorim sa ramanem asa.

Iti prezentam mai jos cateva repere ale pozitiei deschise, dar iti recomandam sa aplici si sa ne faci o vizita in care iti vom povesti mai multe despre noi.

Candidatul ideal

– Absolvent(a) al Facultatii de Constructii Civile, Industriale si Agricole.
– Student(a) al Facultatii de Constructii Civile, Industriale si Agricole.
– Cunostinte AutoCAD / Archicad / Allplan (constituie un avantaj).
– Cunostinte Graitec Advance / ETABS / SAP2000 / SCIA (constituie un avantaj).
– Cunostinte TEKLA STRUCTURES (constituie un avantaj).
– Cunostinte Microsoft Office (Word , Excel).
– Simt dezvoltat al responsabilitatii, adept al muncii in echipa.
– Persoana comunicativa, echilibrata, pozitiva, organizata, atenta la detalii, cu spirit de initiativa si capacitatea de a lua decizii.
– Prezinta disponibilitate pentru deplasari in santier necesare asistentei tehnice aferenta proiectelor realizate.
– Permis de conducere categoria B (constituie un avantaj).

Descrierea postului

– Realizeaza calcul static si dinamic cu programe de analiza structurala.
– Elaboreaza desenele rezultate in urma calculelor (desene de cofraj si armare pentru diferite tipuri de elemente structurale din beton armat monolit / prefabricat, planuri de ansamble elemente metalice, planuri de montaj, planuri de piese debitate).
– Intocmeste documentatia scrisa (breviar de calcul, caiete de sarcini, memorii tehnice, liste de cantitati, etc.).
– Realizeaza verificarea calitativa si cantitativa a informatiilor predate, prin verificari incrucisate cu ceilalti colegi. Se pune un accent deosebit pe calitatea documentelor predate.
– Participa la vizitele in santier.
– Estimeaza timpul de lucru necesar si isi planifica activitatea.
– Participa la sedintele de lucru.
– Identifica solutii de eficientizare a activitatii si le include in procedurile de lucru.

Daca ai citit pana aici inseamna ca ti se pare interesant, trimite-ne un CV la contact@multiproiect.com, intra pe https://multiproiect.com sau suna la 0723734658 pentru detalii.