Inginer Constructor in Iaşi

Candidatul ideal

  • Absolvent al Universității tehnice
  • Cunoașterea limbii engleze
  • Cunoașterea legilației în domeniu
  • Capacitatea de coordonare a echipei din subordine
  • Abilități de planificare și organizare
  • Cunoștințe bune de utilizare a MS Office și Autocad;
  • Disponibilitate la deplasări
  • Inițiativă, seriozitate, atenție la detalii, găsirea rapidă de soluții eficiente, respectarea termenelor limită

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Răspunde de gestionarea resurselor umane și materiale conform planificărilor și bugetelor proiectelor ( echipe proprii și subcontractori)
  • Întocmește situațiile de lucrări
  • Verifică situațiile de lucrări și facturile furnizorilor și subcontractorilor
  • Asigură rezolvarea promptă a situațiilor apărute și informează echipa de management cu privire la acestea
  • Verifică și își asumă responsabilitatea pentru proiectul coordonat
  • Caută soluții eficiente de execuție în conformitate cu graficul contractual
  • Raportează eventualele neconcordanțe din proiect către beneficiar și echipa de management
  • Întocmește cartea construcției și alte documente necesare conform legii sau cerințelor beneficiarului
  • Verifică și răspunde de profitabilitatea, productivitatea și calitatea lucrărilor executate
  • Redactează rapoarte zilnicie/săptămânale/lunare exacte privind evoluția lucrărilor și a bugetelor administrate
  • Răspunde de respectarea termenelor stabilite prin contract
  • Monitorizează progresul fizic și economic aferent proiectelor supervizate
  • Menține legătura cu clientul și participă la ședințele stabilite de acesta
  • Beneficii:
    Salariu atractiv, diurnă, tichete de masă, laptop, telefon.