INGINER MECANIC in Ploieşti

Criterii de selecție 

  • Peste 1 an experiență în Inginerie, Service / Reparatii, Productie

Ce reprezintă criteriile de selecție?

Aceste criterii sunt considerate esențiale în procesul de selecție de către angajator. Înainte de a aplica, verifică CV-ul și asigură-te că îndeplinești toate aceste criterii.

Descrierea jobului

Descriere job:
- Organizeaza si conduce activitatea de mentenanta de la locatia de foraj;
- Organizeaza si coordoneaza activitatea de transport, montaj, demontaj a instalatiilor de foraj;
- Asigura interfata intre biroul mecano-energetic si formatia de foraj;

Sarcini de serviciu:
- Tine evidenta echipamentelor/utilajelor de la locatia de foraj, a inspectiilor si reparatiilor acestora; mentine toate documentele cu privire la inspectiile/reparatiile efectuate, tine legatura cu societatile care efectueaza aceste lucrari;
- Conduce si coordoneaza toate operatiile de remediere a defectiunilor ivite in timpul functionarii instalatiilor de foraj;
- Conduce si coordoneaza executarea operatiilor de intretinere si exploatare a motoarelor, convertizoarelor, cutiilor de viteza, etc.
- Urmareste si controleaza stocurile de combustibili si lubrifianti, raportand sefului de sonda situatia constatata.
- Verifica completarea corecta si la timp a evidentelor cu orele de functionare ale utilajelor, consumurile de combustibili si lubrifianti;
- Cunoaste procesul de foraj, inclusiv operatiile conexe (tubaj, cimentare, etansare, montare BOP, etc.) si coordoneaza operatiile de montaj/demontaj a instalatiei de foraj.

Cerinte:
- Studii superioare de inginerie mecanica (inginer specializarea utilaj petrolier constituie avantaj);
- Cunostinte mecanica generala;
- Cunostinte foarte bune mecanica utilaj petrolier;
- Cunostinte foarte bune MSOffice (Word, Excel);
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Lucrul in programul de mentenenta EResMan constituie un avantaj.
- Capacitate de organizare, decizie, analiza si sinteza;
- Capacitate de lucru in echipa;

Mentionam ca viitorul angajat va lucra la locatiile de foraj (pe perioade limitate de timp poate lucra si la sediul societatii din Videle, Teleorman).

Oferta:
- pachet salarial motivant
- facilitati de transport, masa si cazare