Inginer proiectant instalatii in Bucuresti, Nãvodari, Ploieşti

Ești inginer cu experiență minim 5 ani în proiectare instalații? Vino în echipa noastră, ne pregătim de dezvoltarea unor noi proiecte!

Candidatul ideal

Ce ne-am dori sa regăsim la tine:

  • Studii superioare, absolvent al Facultății de Inginerie a Instalațiilor sau similar;
  • Experienta minim 5 ani în proiectarea retelelor tehnico-edilitare: apa potabila, canalizare;
  • Experienta în proiectarea stățiilor de epurare și tratare, constituie un avantaj;
  • Abilități foarte bune de lucru atât individual cât și în echipă, auto-organizare;
  • Capacitate de analiza și sinteza, atentie la detalii, orientare spre respectarea termenelor limita și indeplinirea obiectivelor;
  • Persoană responsabilă, flexibilă, cu spirit de inițiativă.

Descrierea jobului

Ce va presupune poziția ta:

  • Utilizare AUTOCAD la nivel nivel avansat;
  • Utilizare programe specifice de proiectare;
  • Utilizare MS Office la nivel avansat.
  • Implicare în activitatea de elaborare a ofertelor tehnice pentru participarea la licitații pentru noi proiecte;
  • Elaborare proiecte de instalații tehnico-edilitarea: planuri de situații, sectiuni transversale, profile, memorii tehnice, caiete de sarcini, liste de cantități;
  • Intocmeste documentățiile pentru obtinerea avizelor și autorizațiilor de la instituțiile competente în vederea avizarii proiectului;
  • Gestioneaza în mod adecvat corespondenta electronica și pe suport de hartie aferenta activitații desfășurate și arhivează documentățiile aferente activității sale: proiecte încheiate, proiecte în desfășurare și viitoare;
  • Acordă asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada executării lucrărilor: participarea la faze determinante, modificări ale proiectelor și intocmirea dispozițiilor de șantier;
  • Efectuează vizite la amplasamente, în diferite faze ale proiectului.

Poziția presupune și deplasari - carnetul de conducere poate reprezenta un plus.

Descrierea companiei
Total Business Land este o companie dinamică, cu o activitate în permanenţă dezvoltare, prezentă pe piaţa serviciilor de consultanţă profesională în următoarele domenii:
- Topografie şi cadastru general;
- Servicii şi studii de mediu;
- Arheologie preventive şi studii istorice;
- Proiectare urbanistică;
- Servicii de consultanţă în inginerie şi dezvoltarea proiectelor;
- Servicii land management.
Suntem o echipă de consultanți cu competențe pluridisciplinare și cu o experiență de nivel internațional în cadrul unor proiecte industriale de cea mai înaltă complexitate. Experiența noastră precum şi ariile de expertiză complementare pe care le acoperim ne permit să îndeplinim obiectivele de business identificate împreună cu clientul. Configurăm echipe de experţi în domenii specializate, cu înalta expertiză naţională sau internaţională. Adaptăm specificul echipelor la industrii cu înaltă specializare. Mobilizăm echipe multidisciplinare care pot realiza obiective complexe şi strategiile clientului pe termen mediu şi lung.

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la  pentru a putea stabili o întâlnire.