INGINER PROIECTANT (senior&junior) in Sibiu

Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul ingineriei, profil mecanic sau electromecanic
Bune cunostinte de desen tehnic, mecanica si rezistenta materialelor
Experiența intr-un program de proiectare 3D, Solid Edge
Cunostiinte de MS Office;
Experiență de lucru in SAP contituie avantaj;
Limba engleza, minim nivel mediu;

Descrierea jobului

Atributii:
Modelarea 3D a montajului general si a constructiei metalice a transformatorului;
Intocmirea de desene de executie ale ansamblelor 3D;
Calcularea si proiectarea transformatoarelor in conformitate cu cerintele clientului;
Urmareste proiectele in executie si acorda asistenta tehnica in productie pe tot parcursul procesului de pregatire a productiei;
Colaboreaza si mentine permanent legatura cu managerul de proiect, cu departamentele vanzari, cu pregatirea productiei;
Beneficii:
Un loc de munca intr-o companie multinationala, care pretuieste calitatea muncii si munca in echipa;
Salariu fix, completat de tichete de masa, asigurare transport si asigurare medicala;
Mediu de lucru profesionist, competitiv;
Libertatea de a-ti pune in valoare ideile, creativitatea si ingeniozitatea tehnica;
Training-uri: incursiune pe fluxul de productie si training intern in department;
Posibilitatea de dezvoltare a unei cariere frumoase, intr-un mediu dinamic care imbina armonios creativitatea, tehnica si profesionalismul.
Departament: Proiectare mecanica