INGINER SEF in Prahova

CANDIDATUL IDEAL:
- experienta in domeniu minim 5 ani;
- studii superioare tehnice- de preferat electroenergetica; electrotehnica, automatizari;
- limba engleza avansat scris si vorbit;
- experienta de lucru PC;
- experienta de lucru SAP este apreciata;
- abilitati foarte bune de conducere si de comunicare in echipa si organizationala;
- disponibilitate de deplasari minim 1 pe saptamana.

RESPONSABILITATI:
1. Coordoneaza activitatea responsabililor de compartimente din subordine si a responsabililor de lucrari, verifica planificarea si urmarirea lucrarilor;
2. Urmareste corelarea intre termenele de executie si cele de pregatire tehnico-materiala a executiei in vederea respectarii termenelor de livrare din contracte;
3. Raspunde de activitatea de executie si inctomirea situatiilor de lucrari pentru lucrarile contractate;
4. Raspunde de activitatea de pregatire a resurselor pentru executie si verifica:
- organizarea de santier;
- programarea deservirii cu utilaje si autovehicule a lucarii;
- necesarul de resurse umane si materiale;
- executia lucrarii in conditii controlate.
5. Verifica situatiile de lucrari si informeaza Directorul General asupra stadiului executiei;
6. Raspunde de activitatea de receptionare a lucrarilor, de punere in functiune si de predare a acestora la beneficiar;
7. Participa la desfasurarea activitatii de inspectii si incercari conform PCCVI lucrare;
8. Coordoneaza activitatea de intretinere si reparatii a masinilor si echipamentelor, urmarind mentinerea in functiune la parametrii a acestora;
9. Organizeaza si ia masuri pentru respectarea procesului de productie si executie in concordanta cu conditiile de calitate stabilite, cu normele de mediu, securitate si sanatate in munca;
10. Stabileste actiunile corective pentru eliminarea neconformitatilor constatate si urmareste aplicarea acestora;
11. Primeste informatii asupra derularii activitatilor productive si de executie si ia decizii pentru eliminarea cauzelor unor dereglari sau abateri.

BENEFICII:
Pachet Salarial de incadrare motivant;
Diurna de deplasare;
Decontare integrala cheltuieli de transport ;
Scolarizare interna si strainatate;
Auto la dispozitie pentru deplasari;
Lucru in echipa competenta cu ridicarea nivelului profesional la proiecte mari internationale;