Inginer Tehnolog in Buzãu

Candidatul ideal

Capacitate de concentrare, analiza, sinteza;
Seriozitate/responsabilitate; aptitudini tehnice
Capacitatea de a stabili relatii, toleranta, calm, perseverenta;
Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare, la situatii de criza;
Capacitatea de decizie si asumarea responsabilitatii;
Competente de a lucra in echipa;
Spirit creativ si inovativ;
Cunoştinţe de operare pe calculator (Word, Excel, internet, Project Management)

Descrierea jobului

Să respecte în totalitate, fără abateri, sarcinile ce-i revin din reglementările prescripţiilor tehnice PT ISCIR C11-2010, normativelor şi procedurilor interne, standardelor şi legislaţiei naţionale şi/sau europene în domeniu;
Asigura lansarea in fabricatie a comenzilor interne;
Intocmeste consumul tehnologic al reperelor aferente comenzilor interne si fiselor de avizare;
Intocmeste impreuna cu reprezentantul Directiei de Proiectare planul de croire corespunzator reperelor complexe si consumul acestor repere;
Intocmeste un plan de croire tehnologic pentru reperele agabaritice;
Intocmeste o propunere pentru transport corespunzator produselor din fisa de avizare.