Inginer vanzari in Bucuresti

Descrierea postului

Acorda suport tehnic su comercial in relatia cu clientii firmei.
Intretine si extinde baza de date cu clienti.
Mentine legatura cu clientii (telefonic si vizite).
Consiliaza clientii, ajutandu-i sa aleaga cele mai potrivite solutii.

Cerinte

Candidatul la acest post trebuie sa fie absolvent de studii superioare tehnice-inginerie.
Experienta in vanzari de echipamente industriale (de preferat echipamente pentru industria alimentara).
Candidatul ideal cunoaste echipamentele si tehnologiile din domeniul panificatiei si HoReCa.
Trebuie sa cunoasca foarte bine produsele din portofoliu si sa aiba abilitati tehnice.
Persoana dinamica abilitati de comunicare, putere de convingere, perseverenta, capabila sa-si urmareasca telul pentru o perioada lunga de timp.
Candidatul trebuie sa pastreze legatura cu clientii din baza sa de date, telefonic si prin deplasari efectuate la sediul clientului, precum si sa identifice noi clienti potentiali.
Cunostinte solide de mecanica, electronica si automatizari constituie un avan
Permis categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu fix + comision, masina de serviciu etc.