Inginer vanzari in Bucuresti, Cluj

Descriere job/ Responsabilitati:

-gestionarea activitatii de promovare si vanzare a produselor si aplicatiilor din portofoliul companiei (automatizari industriale) pentru zona asignata; (produsele si aplicatiile se pot vizualiza pe site-ul www.megatech.ro). Importam si distribuim produse ale unor firme de top din domeniu OMRON Japonia, PILZ Germania, EATON S.U.A., SIEMENS Germania, SCHNEIDER ELECTRIC Franta, PATLITE Japonia, IME Italia, SENECA Italia, YASKAWA Japonia, HITACHI Japonia etc.
-intocmirea de oferte tehnice si comerciale si urmarirea acestora
-vizite la clienti si pastrarea unei relatii continue cu acestia
-prezentari de produse si servicii
-derularea de contracte/negocieri/comenzi;
-raportari lunare
-adunarea de informatii despre piata automatizarilor, concurenta, produse, oportunitati etc.

Profilul candidatului ideal:

-activ, perseverent, motivat, organizat, bun coleg, bine pregatit profesional
-absolvent electronica, automatica, electrotehnica
-experienta in vanzari
-abilitati de comunicare si negociere, aspect profesional
-cunoasterea produselor din domeniul automatizarilor industriale
-limba engleza
-carnet de conducere
-domiciliul in Bucuresti sau Cluj-Napoca

Oportunitati: -lucrul intr-un colectiv tanar si bine pregatit profesional, intr-un mediu placut si propice dezvoltarii personale;
-oportunitatea obtinerii unor castiguri motivante coroborate cu eforturile depuse
-bonuri de masa, autoturism, laptop, telefon, bonusuri raportate la vanzari samd