Inspector de mediu in Bucuresti

Candidatul ideal


  • Studii superioare, de preferat tehnice;
  • Persoana responsabila si organizata;
  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Cunostinte foarte bune Microsoft Office;
  • Curs calificare managementul deseurilor;
  • Cursuri calificare in domeniul SSM si SU (prezinta avantaj)
  • Cunoasterea limbii engleze nivel mediu citit � scris (prezinta avantaj);
  • Experienta relevanta in domeniul managementului deseurilor;
  • Experienta relevanta in realizarea demersurilor de scoatere si prelungire a Autorizatiilor de Mediu;
  • Experienta relevanta in administrarea taxei de mediu si raportarilor catre Administratia Fondului pentru Mediu;
  • Experienta relevanta in implementarea standardelor ISO 14001 si OHSAS 18001/45001.

Responsabilitati


  • Asigura implementarea si mentinerea conformitatii sistemului de management de mediu cu cerintele specifice;
  • Urmareste si raspunde de gestionarea, controlul si raportarea deseurilor;
  • Raspunde de intocmirea si depunerea in conformitate cu cerintele legale a tuturor raportarilor necesare catre Agentia de Mediu si catre Administratia Fondului pentru Mediu;
  • Asigura si participa la auditurile periodice privind managementul de mediu;
  • Asigura prelungirea Autorizatiilor de Mediu sau scoaterea de Autorizatii de Mediu cand este necesar;
  • Propune si urmareste aplicarea masurilor ce se impun in urma efectuarii auditurilor;
  • Reprezinta societatea in raport cu autoritatile competente in domeniu;
  • Cand este necesar acorda suport administrativ in cadrul departamentului.

Contact

Datele de contact vor fi vizibile dupa ce veti aplica!

Anunţ expirat
loading...
www.mynextjob.ro folosește cookies. Navigând în continuare, iți exprimi acordul pentru folosirea acestora. Află mai multe Am ințeles!