Junior Achizitii - productie in Bucuresti

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, lider european in prelucrarea maselor plastice, un Junior Achizitii.

Cerinte:

- studii superioare;
- experienta in domeniul productiei de minim 2 ani
- utilizare program Charisma - reprezinta un real avantaj;
- cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu (scris si conversational), limba italiana constituie avantaj;
- cunostinte operare PC - excel nivel mediu (Microsoft Office: Excel, Word, PowerPoint).
- rapiditate in gandire si actiune.
- capacitate de analiza si sinteza a informatiilor.
- prioritizare a actiunilor.
- buna comunicare la toate nivelurile ierarhice, sociabilitate.
- implicare.
- rezistenta la stres.

Responsabilitati:
- negociaza cu furnizorii agreati/selectati.
- prospecteaza piata in permanenta.
- asigura comanda de materiale stocabile si nestocabile la furnizorii agreati/selectati
- urmareste derularea comenzilor de la plasare pana la receptie;
- tine legatura cu furnizorii;
- informeaza Responsabilul de Stoc despre statutul livrarii materialelor: data livrarii (in concordanta cu necesitatile departamentului si ale clientilor).
- introduce comenzile in sistemul electronic.
- creaza articole in sistemul electronic.
- verifica, din punct de vedere al corectitudinii, informatiile continute de cataloagele companiei (coduri, denumiri, pret, text).
- intocmeste diverse analize si rapoarte solicitate de echipa de Achizitii.
- intocmeste rapoarte de stoc si analize specifice departamentului.
- monitorizeaza si gestioneaza nivelul stocului de produse pentru mentinerea lui in limitele agreate.

- pachet salarial atractiv.
- tichete cadou de Paste si Craciun.
- pachet de beneficii nonfinanciare (decont transport / transport asigurat).
- tichete de masa (15 lei/zi).
- program de lucru: L-V 08:00-16:30.

Poți aplica direct prin Adecco aici