Junior Project Manager in Bucuresti

C andidatul ideal:

  • De preferat experienta in domeniul telecomunicatiilor sau studii universitare in domeniul telecomunicatiilor;
  • Managementul timpului: capacitate de organizare si prioritizare a sarcinilor alocate;
  • Abilitatea de a gestiona mai multe proiecte, precum si respectarea termenelor de predare;
  • Atitudine flexibila;
  • Atentie excelenta la detalii;
  • Competente in folosirea Microsoft Office (Word, Excel);Abilitati excelente de comunicare, abilitatea de a se adapta unei audiente tehnice sau non-tehnice.
  • Carnet de conducere, cat. B (Obligatoriu);

Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatile din cardul proiectului, supervizand direct echipele tehnice,consultantii si alti colaboratori implicati;
  • Se asigura ca obiectivele propuse au fost atinse si intocmeste rapoarte lunare;
  • Asigura o buna comunicare in cardul proiectului si in cardul departamentelor implicate;
  • Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute;
  • Este responsabil de acuratetea si promptitudinea cu care furnizeaza informatii din domeniul sau de activitate;
  • Este responsabil de distribuirea sarcinilor catre echipele din teren si a materialelor, in conformitate cu planificarea proiectului;
  • Raspunde de respectarea indicatorilor de performanta, precum si respectarea termenelor stabilite in contracte;
  • Ofera suport tehnic echipelor si le insoteste atunci cand este cazul;
  • Gestionarea materialelor (ridicare, retur, consum), de stocul echipelor;
  • Beneficii:
  • Salariu motivant ( incluzand: bonusuri anuale/proiect)
  • Tichetede masa, abonament clinca privata;
  • Program de lucru flexibil;
  • Mediu de lucru placut, amplasat intr-o zona centrala (Piata Domenii)