Lacatus mecanic masini unelte in Braşov

Candidatul ideal

Se cauta o persoana care sa indeplineasca urmatoarele atributii:

- realizeaza operatii de gaurire, taiere,debitare
- efectueaza operatii de ajustare, slefuire
- identifica si analizeaza defectiuni
- identifica si utilizeaza unelte si scule potrivite repararii si inlocuirii pieselor defecte

Cerinte:
- studii medii (scoala profesionala/certificat de calificare)
- experienta in domeniu constituie un avantaj

Se ofera:
- pachet salarial atractiv (salariu fix + tichete de masa)
- salariul poate fi negociat

Descrierea jobului

Lacatusul mecanic se ocupa in principal cu asamblarea utilajelor si efectuarea probelor de functionare, asigurarea functionarii masinilor, utilajelor si a echipamentelor mecanice, diagnosticarea functionarii acestora, efectuarea masuratorilor mecanice de precizie si intocmirea rapoartelor de intretinere – reparatii, realizarea desenelor de executie, citirea si intretinerea schitelor tehnice, precum si remedierea defectiunilor acestora.