MATERIAL PLANNER-SERVICIUL LOGISTICA in Bacãu

Candidatul ideal

  • Studii medii;
  • Abilitati avansate de Excel ;
  • Cunoaste si lucreaza cu instrumente specifice de planificare (MRP);
  • Limba engleza si italiana nivel mediu;
  • Lucrul in platforme tip B2B - reprezinta avantaj;
  • Cunostinte SAP - reprezinta un plus;
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie

Descrierea jobului

Activitati principale:

  • Primeste si urmareste, in permanenta, comenzile de la client si eventuale variatii ale acestora.
  • Realizeaza analizele de disponibilitate a materialelor pentru a satisface cerintele de productie si nivelul minim al stocurilor;
  • Ruleaza protocolul de planificare a productiei si a aprovizionarii (MRP);
  • Actualizeaza comenzile si distribuie informatia tuturor serviciilor interesate;
  • Informeaza furnizorii si serviciile implicate despre eventualele variatii ale comenzilor;
  • Actualizeaza datele anagrafice pentru componente in programul specific de planificare, conform instructiunilor primite;

  • Beneficii:
  • SALARIU MOTIVANT SI BONUSURI CONFORM CONTRACTULUI COLECTIV DE MUNCA ( tichete de masa, abonament medical, etc.)
  • OPORTUNITATI DE CARIERA
  • MEDIU DE LUCRU LA STANDARDE EUROPENE
  • TRAINING-URI DE SPECIALITATE PE PLAN INTERN/INTERNATIONAL