Office assistant (Secretariat) in Bucuresti

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Cunostinte bune operare PC, MS Office, WORD, EXCEL, navigare internet
  • Limba engleza nivel mediu scris/vorbit
  • Experienta in domeniu, minim un an
  • Capacitate crescuta de intelegere si ascultare, atentie la detalii
  • Aptitudini avansate de comunicare orala si scrisa
  • Abilitati de organizare a timpului
  • Capacitate de prioritizare a sarcinilor
  • Capacitatea de a respecta termene limita
  • Capacitate de lucru in echipa (buna comunicare, sociabilitate)
  • Capacitatea de a redacta rapoarte, de a sintetiza si clarifica informatiile

Descrierea jobului

  • Preluarea apelurilor telefonice , a mesajelor si gestionarea e-mailurilor venite pe adresa de office
  • Preluarea, inregistrarea si/sau distribuirea catre departamente a corespondentei primite
  • Asigurarea activitatilor administrativ in cadrul biroului
  • Asigurarea rezervărilor, cazării şi transportului pentru delegaţii interni şi externi
  • Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax e-mail
  • Elaborarea si redactarea documentelor cerute de management
  • Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei