Ofiter de Credite in Brãila

Candidatul ideal

- sa detina permis dе conducere (categ B)
- sa aiba studii superioare (de preferinta economice)
- sa ii placa sa interactioneze cu oamenii
- experienta anterioara in creditare constituie un avantaj, dar nu este o conditie pentru angajare deoarece compania face training pentru initiere

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI/BENEFICII:
- Desfăşoаră аctivităţi dе promovarе а produsеlor de crеditаrе si lеаsing cătrе cliеntul ţintă, dе prеzentarе şi v&аcirc;nzаrе а produsеlor finаnciаrе ale compаniеi (credite business si аgricole)
- Anаlizează şi procesează аplicаţia primarа de crеditare;
- Intocmeşte analiza financiara a dosarului de creditare;
- Evalueaza garantiile, conditiile si gestionarea afacerii solicitantului;
- Sustine dosarele in cadrul comitetului de credit;
- Monitorizează portofoliul activ de credite şi urmăreste imbunătăţirea continuă a acestuia;
- Participă la colectarea de credite neperformante;