Operator Camera Comanda in Constanţa

Candidatul ideal:

Studii: Superioare tehnice in domeniul Electric;
Cunostinte limba engleza (mediu/avansat)
Cunostinte operare avansata PC (Sistemul de operare Windows, Microsoft Office).;
Cunostinte electronica industriala;

Descrierea jobului

Control si monitorizare aplicatiilor SCADA si Trafic Control la Terminal de Cereale COMVEX:
a) Initiere si monitorizare trasee de flux produs (descarcare si incarcare mijloace de transport,
transfer marfa, uscare, tarare, etc)
b) Colaborare cu personalul de tura (operational, tehnic si laborator)
c) Monitorizare si interventii la SCADA (Automatizare Proces) si Traffic Control (fluxul masinilor
prin Terminal de Cereale COMVEX)
d) Inregistrare si arhivare date activitate operationala

Va informam că, prin aplicarea pentru o pozitie in cadrul societatii Comvex SA, va vom colecta si folosi datele personale oferite in desfasurarea procesului de selectie si recrutare de personal.

Beneficii:

Pachet salarial motivant;
Mediu de lucru modern si profesionist;
Tichete de masa;
Vouchere de vacanta;

Asteptam CV-ul dumneavoastra aplicand la acest anunt.

Despre companie

COMVEX S.A. a fost infiintata in anul 1991, fiind cel mai mare terminal specializat in operarea materiilor prime solide vrac din arealul Marii Negre, acoperind o suprafata de 700.386 mp in sudul Portului Constanta, Romania. Terminalul COMVEX este lider pe piata, specializat in manipularea, depozitarea si transbordarea materiilor prime solide vrac cum ar fi: minereuri de fier, carbuni, cocs, bauxita, dispunand de facilitati complete si moderne de operare situate in Portul Constanta. Terminalul de Cereale COMVEX este situat in Portul Constanța, Dana 80, pe o suprafața de aproximativ 60.000 mp. Locația ofera diferite avantaje logistice: cea mai adanca dana din Marea Neagra (19 m), vecinatatea cu terminalul de barje, pentru transport fluvial din țarile limitrofe Dunarii, acces direct și ușor la calea ferata, distanța scurta și acces direct la autostrada A2. Capacitatea de depozitare va fi de 200.000 tone (calculata pentru grau).