Operator CNC in Cluj Napoca

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, o companie cu traditie indelungata in domeniul activitatii de fabricare si montaj a tamplariei din PVC, activand in industria de profil de peste 25 de ani, cautam un Operator CNC.

  • Absolvent Liceu/Scoala Profesionala cu profil tehnic, preferabil Prelucrare prin Aschiere;
  • Minimum 1 an de experienta in pozitia de Operator CNC;
  • Cunostinte desen tehnic;
  • Cunoasterea instrumentelor de masurare;
  • Experienta in domeniul tamplariei din aluminiu constituie un avantaj;
  • Persoana implicata, motivata pentru invatare si dezvoltare profesionala.

Descrierea jobului

  • Rularea programului CNC pe masina cu comanda numerica conform instructiunilor de operare;
  • Masurarea si verificarea pieselor folosind instrumentele de masura, conform cerintelor si specificatiilor tehnice;
  • Verificarea ca toate produsele executate in proces indeplinesc conditiile de calitate;
  • Respectarea termenelor de executie a lucrarilor repartizate, conform obiectivelor stabilite;
  • Informarea superiorului ierarhic cu privire la problemele tehnice aparute;
  • Pastrarea in bune conditii de functionare a dispozitivelor si echipamentelor utilizate.
  • PR/020034