Operator vanzari online in Ploieşti, Bucuresti

Candidatul ideal

Cerinte si abilitati:

  • Sa ai bune ablitati de comunicare, vanzare si relationare cu clientii
  • Sa fii o persoana deschisa, prietenoasa si cu spirit de echipa

Descrierea jobului

  • Prelucrarea comenzilor online in sistemele de operare;
  • Emiterea documentelor necesare de insotire a marfii;
  • Urmarirea pregatirii coletelor si a modului de ambalare;
  • Pastrarea legaturii cu furnizorii de servicii de curierat;
  • Pastrarea unei bune comunicari cu clientii si preluarea tuturor reclamatiilor venite din partea acestora cat si rezolvarea situatiilor/reclamatiilor aparute;
  • Gestionarea retururilor si raportarea acestora;
  • Verificarea coletelor returnate de clienti/curieri in vederea stabilirii integritatii acestora;
  • Verificarea coletelor si a modului de ambalare inainte ca acestea sa paraseasca depozitul Homelux;
  • Administrarea stocului de materiale de ambalare si comandarea necesarului cu aprobarea superiorului direct.

Va oferim:

  • Salariu motivant
  • Tichete de masa
  • Comision din vanzari
  • Decont transport
  • Oportunitati de promovare
  • Un mediu de lucru placut si dinamic intr-o companie in plina expansiune.

Descrierea companiei

Compania HOMELUX este o firma de retail de mobila si deco, in plina expansiune, alcatuita din personal cu experienta si competenta profesionala, care integreaza solutii de design unic, modern sau clasic prin produse de o calitate deosebita pentru toate bugetele.