Private Banking Relationship Manager in Bucuresti

Candidatul ideal

Rolul de Relationship Manager - Private Banking este locat in cadrul Sucursalei OTP Bank dedicata acestui segment de clienti, situata in Aleea Alexandru.
Pozitia presupune gestionarea, dezvoltarea si atragerea de noi clienti din perspectiva vanzarii produselor de investitii, economisire dar si a celorlaltor produse din portofoliul bancii.

Profilul tau:

  • Studii superioare economice;
  • Minimum 3 ani experienta intr-un post similar in domeniul bancar sau experienta in domeniul consultantei financiare;
  • Cunostinte solide in domeniul investitional;
  • Orientare catre calitate la standarde inalte;
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare;
  • Persoana sociabila, deschisa la munca in echipa;
  • Persoana rezistenta la activitate in conditii de stress, competitiva, multilaterala;
  • Limba engleza - nivel avansat;
  • MS Office - nivel avansat.

Descrierea jobului

Ce vei face:

  • Vei atrage clienti noi care indeplinesc criteriile de eligibilitate aferente segmentului Private Banking din OTP Bank, concentrandu-te pe vanzarea catre acestia a produselor de investitii, economisire si a celorlaltor produse din portofoliul bancii;
  • Vei dezvolta si gestiona portofoliul de clienti urmarind atingerea obiectivelor de buget, atat individuale, cat si de echipa;
  • Vei asigura consultanta si planificare financiara in functie de profilul investional identificat, in acord cu nevoile specifice clientilor din categoria Private Banking;
  • Vei livra servicii personalizate de calitate superioara intr-o maniera proactiva, care sa depaseasca asteptarile clientilor, urmarind sa asiguri "Total Client Relationship".
  • Vei oferi suport operational clientilor din categoria Private Banking si veie efectua operatiunile bancare, in acord cu instructiunile primite;
  • Vei fi responsabil cu realizarea obiectivelor de business stabilite de catre directorul de sucursala si vei actiona in scopul cresterii activelor in gestiune, in conditii de maximizare a profitabilitatii.
  • Ce iti oferim:
    Sanatate si well-being:
  • Asigurare de sanatate si asigurare de viata;
  • Discount pentru asigurarea de locuinta, masina, calatorie;
  • Servicii stomatologice la clinici partenere ca: Intelident, Dental Place;
  • Servicii de optica medicala si un voucher de 300 de lei/an pentru ochelari de vedere/protectie;
  • Pauza de fructe la birou.
  • Servicii si shopping:
  • Tichete de masa;
  • Discount la serviciile si produsele: Orange, Vodafone, Samsung, World Class, 7Card, Mini-gym si Happy Kid Card;
  • Timp liber si educatie:
  • O zi libera cadou in luna in care te-ai nascut;
  • Discount la serviciile oferite de Fundatia Calea Victoriei, Centrul de Limbi Straine A_BEST;
  • Discount la serviciile de turism: Parelela 45; Skytour, VIP Business Voyage, Vacante Speciale;
  • Tot ce vrei sa citesti de la Bookster.